o webu

Chtěla jsem web, díky kterému se probudí lokální komunitní život.

Moje představa webu začala u lokáního bazaru. Přece jenom cestovat byť 10 km od bydliště pro drobnou věc, která se mi nakonec třeba ani nebude líbit, až ji uvidím naživo, se někdy nedá. Cítila jsem, že dnes komerčně nabízené bazary nepodporují lidi k prodeji drobných věcí o korunových položkách v místě bydliště. Tehdá jako matka na mateřské jsem toužila mít databázi oblečení pro děti, botiček, knížek či čehokoliv podobného v docházkové vzdálenosti od bytu. Viděla jsem, jak jsou byty mých známých i můj přeplněné věcmi, jen nemáme energii to řešit.

Měla jsem tedy představu lokálního bazaru, kde se již každému vyplatí věci sdílet a prodávat a třeba během procházky se psem nenáročně věci roznášet, přinášet od sousedů „nové“, obhlížet potenciální tipy, co sousedé prodávají.

Začalo to představou o lokálních bazarech jako je sekce Dětský bazar, Bazar a možností Sousedské výpomoci.

Sousedskou výpomocí mám na mysli od doučování, venčení psů, po úklid v domácnosti, po posekání zahrady …

Představy plynuly a najednou mě přišlo nezbytné zahrnout do standartního uvažování platby za zboží i možnost platby typu „Výměna za naturálie“ Protože i za dobrou flašku pálenky nebo kýbl jablek se dá s někým domluvit na posekání zahrady:)

Na našem webu pracujeme s novou myšlenkou a tou je oproti standartním způsobům nabídek „Koupím“ „Prodám“ možnost „Výměna za naturálie“.

Další perličkou webu, za kterou jsem hrdá, je sekce Farma a zahrada.

Kupovat, nabízet a vyměňovat homemade výrobky nebo lokální plodiny ze zahrádky či místní farmy mě přijde super. Proto sekce Farma a zahrada

I sdílení informací různého lokálního charakteru od toho, kdy je jaký koncert, či kde pod lesem na louce je fotbátel pro děti, stojí za to podpořit.

Vytvořila jsem sekci Události, kde lze informovat sousedy o akcích či můžete píchnou inzerát do sekce Nástěnka.

A poslední zajimavostí, která cítím bude mít své místo na slunci, je sekce Ztráty a nálezy.

Našli jste na zemi prstýnek, plyšáka nebo jste něco ztratili cestou domů? Napište do sekce Ztráty a nálezy.

A pokud si myslíte, že je v dnešní době facebook jediná možnost jak sdílet informace a hledat třeba Sousedskou výpomoc, můžete inzeráty propojit s libovolnýma skupinama na facebooku a být tak neustále ve facebookovským kole:)