Alternativní třída v Kuřimi

Vážení rodiče dětí předškolního věku,

obracíme se na vás s výzvou, jejímž cílem je zjistit předběžný zájem  rodičů budoucích školáků o vznik paralelní třídy s prvky alternativní výuky na jedné z kuřimských ZŠ. Jsme skupina rodičů, která by chtěla přispět ke vzniku takové třídy a zároveň uspokojit poptávku určité části kuřimských rodičů.  Za tímto účelem jsme se rovněž spojili s panem místostarostou a oběma řediteli zdejších ZŠ.

V naší představě třída s alternativními prvky výuky využívá vzdělávací modely orientované na dítě, respektující a více individuální přístup k žákům, přirozené dětské zvídavosti (vnitřní motivace), slovní hodnocení a sebehodnocení místo klasického známkování.  Chceme, aby naše děti nechodily do školy z povinnosti, ale s radostí a s chutí objevovat a dozvídat se nové věci.

 

Vzdělávací model, který nás inspiruje a podle kterého by mohla „nová“ třída například pracovat, je propracovaná metodika Začít spolu (nicméně nevnímáme ji jako dogma). Více o této metodě a popis typického dne ve třídě Začít spolu naleznete zde  http://zacitspolu.eu/zs. Systém Začít spolu v součastnosti úspěšně funguje na řadě státních i soukomých ZŠ v celé naší zemi. Z našeho blízkého okolí např. v Tišnově, Deblíně, Drásově nebo ZŠ Pramínek v Brně. Inspirativní je v tomto směru pro nás ZŠ Sychrov ze Vsetína, kde paralelní „alternativní“ tří du otevřeli teprve nedávno (více info zde: http://www.zsvsetinsychrov.cz/alternativni-vzdelavani/  a zajímavý rozhovor s ředitelem této školy  o založení „alternativní“ třídy zde: http://www.mestovsetin.cz/skola-na-sychrove-otevre-alternativni-prvni-tridu/d-517111

Krátké video z obdobně fungující třídy či školy, naleznete zde: http://www.dobra-skola.cz/ – video pod titulkem Učitel.

Pokud vás takovýto systém vzdělávání oslovuje a uvažujete o tom, že byste své dítě rádi zapsali do podobné třídy, až půjde do školy, vyplňte prosím kontaktní dotazník, který naleznete pod tímto odkazem:

http://goo.gl/forms/TmqVJWSUsQmI1ZGu2.

Čím více zájemců se najde, tím větší je naděje, že obdobná třída vznikne a my uděláme, co je v našich silách, abychom tomu pomohli. Vyjádření zájmu je nezávazné.

Pokud vás nic z toho neoslovuje, omlouváme se za nevyžádaný mail.

Zároveň bychom vás chtěli moc poprosit o přeposlání tohoto mailu vašim známým, kteří jsou také rodiči předškolních dětí, aby se výzva dostala mezi co nejvíce lidí z cílové skupiny.

Prosím neváhejte nás kontaktovat, pokud máte nějaký nápad, chcete se zapojit, nebo chcete více informací.

Děkujeme a přejeme vám krásný den,

za organizační tým  Bára Dvořáková (barapeskova@centrum.cz), Lenka Psotová (psotova.lp@seznam.cz),  Nicola Šimonová (n.simonova@volny.cz) a Ivana Mackerlová (ivanamackerlova@email.cz).

Příspěvky Information

  • : 5
  • Napište komentář

    Musíte být přihlášen, abyste mohli komentovat.